Rozumiem

Stosujemy ciasteczka, żeby jeszcze lepiej działałać dla Ciebie. Zapraszamy do Zieleńca!

Dla turystów preferujących wycieczki rowerowe Zieleniec oferuje blisko 150 kilometrów tras, które prowadzą przez najpiękniejsze zakątki miejscowości i okolic odsłaniając niezwykłe panoramy i najciekawsze atrakcje turystyczne. Dla miłośników przyrody i osób lubiących aktywność fizyczną jest to idealne rozwiązanie! Ścieżki mają zróżnicowany poziom trudności i w części przebiegają po czeskiej stronie. Możecie Państwo spędzić całe dnie odkrywając niezwykłe miejsca w okolicy! 

Dla naszych gości zapewniamy pomieszczenie do przechowywania rowerów - gratis.

 

 

Przedstawiamy Państwu kilka propozycji tras rowerowych:

1. Trasa Krajobrazowa do Rudawa Mostowice - jeziorko w górach  (35,7 km)

Podgórska przygraniczna miejscowość położona w Dolinie Orlicy nad Dziką Orlicą między Górami Bystrzyckimi a Górami Orlickimi na południowo-zachodniej granicy polsko-czeskiej, w sąsiedztwie Poniatowa.

2. Trasa Rowerowa z Zieleńca do Podgórza przez Jamrozową Polanę (26,3 km)

Wycieczkę rozpoczynamy z obiektu Ski & Spa w Zieleńcu. Następnie udajemy do Dusznik Zdroju a stąd  drogą asfaltową pod górę, po przejechaniu ponad 100 metrów wjeżdżamy do lasu (jadąc nadal drogą asfaltową) i docieramy do polany "stary przekaźnik". W tym miejscu możemy odpocząć i zregenerować siły. Następnie udajemy się na czerwony szlak, którym jedziemy ok. 400 metrów i znajdujemy się na Jamrozowej Polanie. Z polany, po skręceniu w lewo trafimy na "Drogę Ewy Braun", skąd drogą asfaltową zjedziemy do Podgórza. Po ponownym udaniu się w lewo, minięciu Czarnego Stawu, będziemy kierować się w stronę Zieleńca. Ta trasa nie ma znaków szlaków rowerowych.

3. Międzynarodowa Trasa Rowerowa "Ściany" (88,4 km)

Trasa prowadzi przez czerwony szlak, rozpoczyna i kończy się w Policach n/Metują. Ścieżka prowadzi przez Park Narodowy Gór Stołowych - przez stronę polską i czeską. Trasa ma 56 km długości, w tym po polskiej stronie 19 km. Międzynarodowa Trasa Rowerowa "Ściany" prowadzi przez przejście graniczne Ostra Góra/Machovská Lhota. W wersji od Zieleńca z obiektu Ski & Spa trasa wygląda nastepująco.

 4. Trasa Rowerowa z Dusznik Zdroju do Gór Stołowych (40 km)

Trasa rozpoczyna się w Zieleńcu, przy obiekcie Ski & Spa. Przebiega przez Duszniki Zdrój skąd następnie otrzemy do Drogi Stu Zakrętów, którą udamy się do Karłowa. Trasa częściowo jest oznakowana.

 5. Trasa Zieleniec - Stary Wielisław (36 km)

Trasa rozpoczyna się w Zieleńcu, przy obiekcie Ski & Spa. Po drodze rozciągają się piękne widoki. Końcowym miejscem docelowym jest Stary Wielisław.

i wiele więcej...

Do pokonania tras zachęcamy do skorzystania z rowerów elektrycznych z naszej wypożyczalni :