Rozumiem

Stosujemy ciasteczka, żeby jeszcze lepiej działałać dla Ciebie. Zapraszamy do Zieleńca!

Wypożyczalnia rowerów

Latem zamieniamy narty na rower!

Dla turystów preferujących wycieczki rowerowe Zieleniec oferuje blisko 150 kilometrów tras, które prowadzą przez najpiękniejsze zakątki miejscowości i okolic odsłaniając niezwykłe panoramy i najciekawsze atrakcje turystyczne. Dla miłośników przyrody i osób lubiących aktywność fizyczną jest to idealne rozwiązanie! Ścieżki mają zróżnicowany poziom trudności i w części przebiegają po czeskiej stronie. Możecie Państwo spędzić całe dnie odkrywając niezwykłe miejsca w okolicy! 

Dla naszych gości zapewniamy pomieszczenie do przechowywania rowerów - gratis.

 

 

Przedstawiamy Państwu kilka propozycji tras rowerowych:

1. Trasa Krajobrazowa do Rudawa Mostowice - jeziorko w górach  (35,7 km)

Podgórska przygraniczna miejscowość położona w Dolinie Orlicy nad Dziką Orlicą między Górami Bystrzyckimi a Górami Orlickimi na południowo-zachodniej granicy polsko-czeskiej, w sąsiedztwie Poniatowa.

2. Trasa Rowerowa z Zieleńca do Podgórza przez Jamrozową Polanę (26,3 km)

Wycieczkę rozpoczynamy z obiektu Ski & Spa w Zieleńcu. Następnie udajemy do Dusznik Zdroju a stąd  drogą asfaltową pod górę, po przejechaniu ponad 100 metrów wjeżdżamy do lasu (jadąc nadal drogą asfaltową) i docieramy do polany "stary przekaźnik". W tym miejscu możemy odpocząć i zregenerować siły. Następnie udajemy się na czerwony szlak, którym jedziemy ok. 400 metrów i znajdujemy się na Jamrozowej Polanie. Z polany, po skręceniu w lewo trafimy na "Drogę Ewy Braun", skąd drogą asfaltową zjedziemy do Podgórza. Po ponownym udaniu się w lewo, minięciu Czarnego Stawu, będziemy kierować się w stronę Zieleńca. Ta trasa nie ma znaków szlaków rowerowych.

3. Międzynarodowa Trasa Rowerowa "Ściany" (88,4 km)

Trasa prowadzi przez czerwony szlak, rozpoczyna i kończy się w Policach n/Metują. Ścieżka prowadzi przez Park Narodowy Gór Stołowych - przez stronę polską i czeską. Trasa ma 56 km długości, w tym po polskiej stronie 19 km. Międzynarodowa Trasa Rowerowa "Ściany" prowadzi przez przejście graniczne Ostra Góra/Machovská Lhota. W wersji od Zieleńca z obiektu Ski & Spa trasa wygląda nastepująco.

 4. Trasa Rowerowa z Dusznik Zdroju do Gór Stołowych (40 km)

Trasa rozpoczyna się w Zieleńcu, przy obiekcie Ski & Spa. Przebiega przez Duszniki Zdrój skąd następnie otrzemy do Drogi Stu Zakrętów, którą udamy się do Karłowa. Trasa częściowo jest oznakowana.

 5. Trasa Zieleniec - Stary Wielisław (36 km)

Trasa rozpoczyna się w Zieleńcu, przy obiekcie Ski & Spa. Po drodze rozciągają się piękne widoki. Końcowym miejscem docelowym jest Stary Wielisław.

i wiele więcej...

Do pokonania tras zachęcamy do skorzystania z rowerów elektrycznych z naszej wypożyczalni :

 

Rower 1 -  (59 zł / doba)
Rower 2- (59 zł / doba)
Rower 3 - (59 zł / doba)