Rozumiem

Stosujemy ciasteczka, żeby jeszcze lepiej działałać dla Ciebie. Zapraszamy do Zieleńca!

Uzdrowisko

Walory uzdrowiskowe Zieleńca

Klimat Zieleńca porównywany jest z alpejskim! Wpływ na to ma jego położenie na wysokości około 1000 m n.p.m. jak również strefa zderzających się frontów atmosferycznych.

 

 Poznaj lecznicze walory Zieleńca!

 

Powietrze

Specyficzne warunki ciśnieniowe sprawiają, że wysokość położenia Zieleńca odpowiada wysokości aż 1800 m n.p.m. Rewelacyjnie wpływa to na funkcjonowanie układu hemodynamicznego, a więc zdecydowanie poprawia kondycję fizyczną. Na dużej wysokości występuje mniejsze nasycenie powietrza tlenem, zwiększone jest promieniowanie słoneczne, a powietrze jest zjonizowane. W naszej szerokości geograficznej ta wysokość skutkuje minimalną ilością alergenów i bakterii w powietrzu.

Ciśnienie

Wędrówki górskie na określonej wysokości pomagają także w leczeniu anemii i procesach rehabilitacji w schorzeniach dróg oddechowych m.in. astmy oskrzelowej. Częste zmiany temperatury, ciśnienia, pulsu jak również zwiększona frekwencja oddechowa pobudzają system immunologiczny człowieka. 

Przyspieszony metabolizm

Odwiedzenie Zieleńca pozytywnie wpływa równiez na proces odchudzania. Przyśpieszona przemiana materii związana z ruchem, wysiłkiem i przebywaniem na wysokości – to wszystko pozytywnie wpływa na proces spalania tkanki tłuszczowej.

Woda

U nas zaczynają się źródła wód mineralnych – charakterystycznych dla tego regionu szczawi alkalicznych o dużym zmineralizowaniu. Wody te zawierają duże ilości wapnia, żelaza, magnezu, strontu i innych rzadkich metali. Pomagają w rozwiązywaniu problemów ze schorzeniami układu oddechowego, pokarmowego, układu krążenia, dodatkowo wspierają w leczeniu osteoporozy i chorób narządu ruchu. 

Zwiększenie wydolności organizmu

Przebywanie na tej wysokości skutkuje już po trzech dniach wzmożoną produkcją erytropoetyny, przez co organizm produkuje więcej krwinek czerwonych. Proces przyspieszonej produkcji krwinek pozytywnie oddziałuje w treningu sportowym. Zieleniec jest miejscem, w którym trenują czołowi polscy sportowcy, przygotowujący się tutaj do najważniejszych imprez. 

Uzdrowisko

Piesze wędrówki bez tak zwanego „stresu urlopowego” mają również pozytywny wpływ na naszą wrażliwość, kondycję psychiczną i mogą neutralizować skutki chorób cywilizacyjnych np. syndrom burnout. Picie zdrowej wody, wdychanie świeżego powietrza, przejażdżki konne czy rowerowe pozwolą Państwu uwierzyć, że urlop może być naprawdę normalny.