Wycieczki piesze

Jacuzzi, sauny, grota solna, muzyka relakcsacyjna z infrared, zabiegi kosmetologiczne

Dokąd udać się na spacer?

Przyjeżdżając do Zieleńca nikt nie może narzekać na nudę! Na Ziemi Kłodzkiej jest wiele miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć, jest wiele szlaków, które trzeba przejść i wiele atrakcji, z których trzeba skorzystać.Na miejscu :

Spacer wokół Grunwaldu
Grunwald, taką nazwę nosił Zieleniec przed wojną. Nazwa ta w dosłownym tłumaczeniu oznacza zielony las i wycieczka właśnie będzie prowadzić przez lasy oraz otaczające Zieleniec pagórki. Proponujemy wejść najpierw na czerwony, później na zielony szlak, który zaprowadzi nas na najwyższy szczyt Gór Orlickich – Orlicę (1084 m). Przechodząc przez granicę czeską, naszym dalszym celem może stać się schronisko Masarykova Chata.

Czeska linia umocnień i fortyfikacji
Tuż za polską granicą znajduje się czeska linia umocnień i fortyfikacji, tzw. czeska Linia Maginota, która powstały w latach 30-tych, jako zabezpieczenie przed atakiem hitlerowskich Niemiec. Przed dotarciem do czeskiej Linii Maginota możemy udać się z Zieleńca na Orlicę, z której wyruszamy czerwonym szlakiem (później wchodzimy na żółty) i w kilkadziesiąt minut natrafiamy ma pierwsze bunkry i umocnienia.

Masarykowa Chata
Schronisko po stronie czeskiej. Schronisko ma piękną, dużą salę z rzeźbami na suficie i ścianach. Udają się na spacer lub na narty biegowe jest to jedno z głównych miejsc, w którym można odpocząć i spróbować czeskiego piwa i smakołyków.

Wyciąg Nartorama Skyway Express lub Gryglówka
Latem warto skorzystać z dostępnych tu kolei linowych. Co ważne od lipca - czynne są one codziennie. Po skorzystaniu z wyciągu, zaoszczędzone siły można wykorzystać spacerując po czeskiej stronie gór m.in. można się udać do Masarykowa Chaty.

Łowisko Pstrąga
Malowniczo położone w Zieleńcu, około 500m od naszego obiektu znajduje się wyjątkowo malownicze miejsce w którym, można złapac sobie pstrąga a o reszte zadba kucharz.

Torfowisko pod Zieleńcem
Torfowisko pod Zieleńcem składa się z dwóch części: Topieliska i Czarnego Bagna. Pierwotnie rezerwat zajmował powierzchnię ok. 85 ha, w okresie międzywojennym powiększono go do 220 ha (wtedy też podjęto decyzję o budowie drewnianych kładek i wieży widokowej), z kolei dziś ostatecznie osiąga wielkość ok. 270 ha. Jego wiek szacuje się na ok. 7600 lat

Punkt widokowy zieleniec
Punkt z panorama na Góry Stołowe, wysokość 889m n.p.m. Znajduje się na trasie z Dusznik do Zieleńca. Na punkcie znajduje się kilka wiat, przy których można odpocząć.

Kościół św. Anny
Kościół powstał w latach 1890-1918, zbudowano go z kamieni polnych–eratycznych, w stylu neoromańskim w miejscu dawnej drewnianej świątyni z XVIII

Duszniki Zdrój
Duszniki znane są z leczniczych właściwości tutejszych wód mineralnych. Leczone są tutaj choroby układu pokarmowego, choroby układu krążenia i oddechowego. Ciekawostką jest, że kurację leczenia gruźlicy przeszedł tutaj sam Fryderyk Chopin. Warto wybrać się na spacer po Parku Zdrojowym.

Trzeba dojechać :

Błędne skały
Wspaniały skalny labirynt położony na szczycie Skalniaka na wysokości ok. 850m, tuż przy granicy z Czeską Republiką. Powstałe blokowiska skalne na powierzchni 21,14ha tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często przeciskamy się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami. Dojazd: Szosą z Kudowy Zdrój w kierunku Karłowa. Z drugiej strony można dojechać od Nowej Rudy przez Radków i Karłów.

Białe skały
Jest to skupisko skał na północy i północnym wschodzie krawędzi Narożnika. Białe Skały wznoszą się na wysokości około 780-800 m i osiągają do 20-30 m wysokości. Najbliższy dojazd od strony Karłowa 4km drogą w kierunku Kudowy Zdrój, lub dojście z parkingu przy tej drodze około 15min.

Radkowskie Skały
Wraz z Filarami Skalnymi tworzą północno-zachodnią krawędź środkowego piętra Gór Stołowych. Poszczególne skały lub ich grupy są porozdzielane stromymi żlebami o głębokości blisko 100 m. Potężne baszty skalne Radkowskich Skał są jednym z najbardziej atrakcyjnych widokowo miejsc w Górach Stołowych. DOJAZD:Najlepsze dojście do Skalnych Baszt z parkingu przy Drodze Stu Zakrętów. Czas dojścia: około 5min.

Skalne Grzyby
Znajdują się w północnym fragmencie stoliwa Gór Stołowych między Batorowem i Karłowem. Jest to grupa oryginalnie ukształtowanych form skalnych, rozrzuconych na długości ok. 2 km i na wysokości ok. 680 - 700 m n.p.m. Skałki mają kształty grzybów, maczug, baszt i bram.Do Skalnych Grzybów najłatwiej dojść z Batorowa szlakiem żółtym (ok. 30 minut) lub z Wambierzyc szlakiem niebieskim ( ok. 70 minut ) a także z parkingu przy drodze "stu zakrętów" czerwonym szlakiem (ok.70min.) W ostatnim wariancie najlepiej w połowie trasy zejść na szlak żółty prowadzący w kierunku Batorowa (ta część jest bardziej atrakcyja) a na końcu skalnych grzybów z powrotem wejść na szlak czerwony i tym szlakiem wrócić na parking.

Szczytnik (Steinberg)
To najwyższa kulminacja niewielkiego stoliwa stanowiącego pd.-wsch. skraj Gór Stołowych. Tworzy ją wyraźnie wypiętrzony, zalesiony stożek, górujący na północ od głębokiej doliny Bystrzycy Dusznickiej, pomiędzy Szczytną na zachodzie i Polanicą – Zdrojem na wschodzie.Na Szczytnik dotrzemy żółtym szlakiem prowadzącym ze Szczytnej do Polanicy Zdrój. Czas dojścia do punktu widokowego z centrum Szczytnej – 30 min. Dojechać można również samochodem w okolice zamku i punktu widokowego, gdzie znajduje się niewielki parking.

Szczeliniec – najpopularniejsze miejsce w Zieleńcu
Przed rozpoczęciem przygody należy dojechać do Karłowa. Stamtąd udajemy się na żółty szlak, którym podążamy w stronę niezwykłego masywu Szczelińca. Wycieczka jest sporym wyzwaniem i emocjonującą przygodą, mimo, że nie jest długa. Atrakcją jest również skalny labirynt, w którym odważni mogą spróbować swoich sił. Oczywiście, mimo iż trasa jest bardzo przyjemna i łatwa, należy trzymać się wyznaczonego szlaku.

Dobrosov i NachodFortyfikacje i zamek pierwotnie gotycki, wielokrotnie przebudowywany, ostatnio w stylu barokowym. Oprócz ciekawej ekspozycji gobelinów i arrasów na samym zamku, można podziwiać pięć dziedzińców, francuski ogród, a także wybieg dla niedźwiedzi oraz piękną panoramę miasta u podnóża zamku.ORAZ ATRAKCJE I ZABYTKI ...
Image
Ski & Spa w Zieleńcu to miejsce, w którym spędzicie Państwo niezapomniany urlop!
Numer telefonu

Numer telefonu

+48 607 432 229
W GODZINACH:
09:00 - 19:00
Wsparcie PFR